Новиот миленик во Премиер лигата Лидс на „Иланд Роуд“ во мечот со Фулам славеше со 4:3, а на овој натпревар конечно шанса да заигра во Премиер лигата доби македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски.

Алиоски не беше дел од првиот тим на Лидс, а во игра влезе во 70. минута на местото на Патрик Бамфорд.

Популарниот Џани е трет Македонец кој заиграл во Премиер лигата по Гоце Христов и Гоце Седлоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.