Фудбалерот на Лестер, Чаглар Сојунџу вчера го заработи најзаслужениот црвен картон во историјата на Премиер лигата. На мечот со Бурнамаунт тој сакајќи да спаси гол влезе во соптвената мрежа.Откако не успеа и од бес почна да го удира противничкиот гол.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.