Поранешниот претседател Бранко Црвенковски на Фејсбук го кажа своето мислење за новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација. Тој објави фотографија од капитенот Горан Пандев како позира со црвениот дрес со македонското сонце.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.