Секунди го делеа еден обложувач од 250.000 фунти. Во играта Суперс Сикс џекпот, тој погодил точен резултат на пет натпревари и чекал Челси против Атлетико Мадрид да заврши 1-0 за шест од шест и богата исплата.

Сепак, во последниот напад од натпреварот, Емерсон во 94. минута постигна гол кој не значеше ништо, Челси од претходно го имаше пласманот во четвртфинале во Лигата на шампиони.

Кога левиот бек го совлада Облак настана неверица во студиото на Скај, поранешниот тренер на Тотнем, Тим Шервуд се фати за галава.

Обложувачот сепак нема да остане со празни раце, ќе добие утешна награда од 6.000 фунти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.