Комична сцена се случи за време на натпреварот меѓу Партизан и Анортозис од Конферинциската лига на УЕФА.

Дуелот заврши со резултат 1:1, но најголемо внимание на оваа средба предизвика едно куче кое влезе на стадионот и мирно си извшрши голема нужда на теренот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.