Бразилецот е подготвен да потпише петгодишен договор, под услов да ја задржи сегашната плата – 32 милиони евра годишно, објави „ЕСПН“.

Исто така, Нејмар побара од спортскиот директор на ПСЖ Леонардо да му обезбеди одредени гаранции во врска со плановите на клубот. Страните веруваат дека можат да постигнат договор.

Актуелниот договор на Нејмар со францускиот фудбалски шампион истекува летото 2022 годинa

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.