Бразилецот Нејмар можеби нема среќа на теренот но има во креветот.Негова нова љубов е аргентинската пејачка Емилија Мернес.

Таа има 24 години и со Нејмар се запознале на неговата новогодишна забава во Бразил. Тие се многу вљубени иако сакаат да ја скријат врската.


Се шпекулира дека Емилија е се почесто кај него во градот на љубовта каде уживаат во нивната романса.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.