Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар не се сомнева дека ќе се врати во Барселона за време на летниот трансфер период, објави „РМЦ“. Според извори блсики до него, Бразилецот веќе ги известил своите роднини за престојниот трансфер во шпанскиот тим.

Неимар не сака јавно да го критикува раководството на ПСЖ и се надева дека клубовите наскоро ќе се договорат. Наводно и првата ѕвезда на тимот, Лионел Меси ја поддржал идејата за враќање на 27-годишниот фудбалер.

Нејмар премина во ПСЖ летото 2017 година од Барселона за 222 милиони евра. Неговиот договор со францускиот шампион е до 30 јуни 2022 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.