Фудбалерот Огнен Врањеш е позитивен на корона, објави самиот тој. Вирусот му е отриен при рутинска контрола во клубот Андерлехт.

Огнен не знае како се заразил и кој е преносителот. Тој има многу проблеми да обезбеди место во тимот а покрај тоа има и проблеми во приватниот живот по разводот од сопругата и аферата со Јелена Кареуша.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.