Eден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо е во карантин во родната Португалија. Таму е побезбеден бидејќи во Италија беснее вирусот.

На островот Мадеира ги има сите услови за уживање, но Роналдо не се излежува како повеќето додека се на одмор.

Тој секојдневно вежба во теретана а друштво му прават внуците како и неговите деца

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.