Тренерот на Тотенхем Жозе Мурињо по победата во Пловдив беше прашан за мечот со Шкенндија во Скопје во четврток.

Тој беше искрен дека не знае ништо за овој нашиот претставник, но сепак како што вели, ќе почнат со анализите и подготовките за гостувањето во Скопје. Тоа што е непознат противник не значи дека ќе биде лесно, а Мурињо вели дека мора да бидат претпазливи.

 

Не знам ништо но секогаш е опасност кога се игра еден меч-вели големиот Мурињо

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.