Само два клуба од 12 учесници во Супер лигата сè уште не го напуштиле проектот за создавање нов турнир.

Шпанските екипи Реал Мадрид и Барселона не објавија повлекување од Супер лигата.

Вчера Манчестер сити, Челзи, Ливерпул, Арсенал, Манчестер јунајтед и Тотенхем најавија повлекување од турнирот.

Во текот на денешниот ден по ова прашање се изјаснија Атлетико Мадрид, Интер, Милан и Јувентус.

Супер лигата официјално беше најавена на 19 април, а својот крај го доживеја по само два дена

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.