Речиси на секој час се информира за нов инцидент, за нова тепачка и тоа најмногу меѓу себе. Но се чини дека тоа што се случи пред неполн час во Градски парк, веднаш кај помошното игралиште на Вардар, било страшно. Очевидците велат дека такво нешто не е видено кај нас. Инаку последните, додуша неофицијални, велат дека во оваа тепачка учествувале и дел од една наша навивачка група.

објави спортмедиа.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.