Шкендија во четврток ќе играат со големиот Тотенхем на Жозе Мурињо. Но, навивачите на англискиот клуб мислат дека мечот ќе се игра во Тетово откаде што доаѓа клубот.Тие на интернет страницата на клубот напишаа „Уште едно доаѓање на Балкан, се надеваме дека ќе има подобро вифи“.

Сепак мечот ќе се игра на Градскиот стадион во Скопје бидеќи стадионот во Тетово е вистинска руина и не ги исполнува ни најосновните стандарди на УЕФА.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.