Навивачите на Партизан, од каде потекнува Веља невоља на синоќешниот натпревар од Конференциската лига скандираа против претседателот Александар Вучиќ. Тие скандираа „Вучичу педеру“. На крајот тие и се степаа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.