Првиот пораз за македонските фудбалери не ја намали еуфоријата на навивачите во Букурешт. Напротив, вчера нова тура со поддржувачи пристигнаа во Романија, каде денеска нашиот тим се соочува со Украинците. По улиците и вчера продолжи еуфоријата меѓу навивачите, кои заедно се забавуваат, без разлика за кој тим навиваат.

Македонците ги пеат патриотските песни, а еден Австриец вака ужива на дождот:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.