Младиот навивач на Ливерпул, Маколи Нигас исчезна по финалниот натпревар во Лигата на шампионите во Мадрид со Тотенхем (2:0), објави новинарката Џени Кирхам.

Натпреварот се одигра во саботата на стадионот на Атлетико.

Според Кирхам, навивачот требаше денес да лета дома (Англија), но тоа не се случило, а семејството не добило никакви пораки од него.

независен.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.