Кристијано Роналдо уште една покажа дека е вистински ѕвер и машина. Од своите пријатели на Инстаграм беше предизвикан колку скелкови може да направи за неполна минута. Бидејќи во родната Мадеира и онака му е здодевно тој го прифати предизвикот.

Со 35 години за 45 секунди без никаков напор направи 142 стомачни. Секоја чест.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.