Наташа Андонова, која е најдобра македонска фудбалерка веќе неколку години, останува најмалку уште една сезона во шпанскиот тим Леванте. Информацијата ја соопшти самиот клуб, каде се додава дека договорот е со можност за ново продолжување.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.