Фудбалерите на Наполи се разочарани од елиминацијата од Лигата на шампионите  од Барселона со 3-1 и со фактот што догодина нема да играат во ова елитно натпреварување.

Разочарани сме што сме елиминирани. Се обидовме и знаевме дека ќе биде тешко, натпреварот беше против одличен тим. Можевме да направиме повеќе во првото полувреме, севкупно покажавме добри перформанси, но разочарани сме што сме елиминирани“, вели Инсиње.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.