Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, се повреди на еден од тренинзите на тимот.

Германецот денес се здобил со скршеница на левиот глужд, поточно на метатарзална коска на петицата, објави прес-службата на ПСЖ.

Тимот продолжува да се бори во Лигата на шампионите.

На 12 август ПСЖ ќе игра против Аталанта во четвртфиналето на елитното натпреварување. Средбата ќе се одржи на неутрален терен во Лисабон, Португалија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.