Петролул и Универзитатеа Крајова одиграа натпревар од втората лига во Романија кога во самиот финиш беше досуден необичен пенал.

Гостите од Крајова водеа со 1: 0 до 83-та минута, кога напаѓачот на Петролул, Балинт падна како да го удрил воз. Судијата „наседна“ иако никој околу него не беше во близок контакт, а Белек ја зеде топката.

И погоди статива..

На крајот, правдата беше задоволена и Крајова победи со 1: 0.

Погледнете го комичниот пенал …

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.