Горан Пандев и следната сезона ќе го носи дресот на Џенова, потврдува познатиот италијански новинар Фабрицијо Романо.

„Горан Пандев одлучи да ја продолжи кариерата. Тој нема да се пензионира и во наредните неколку дена ќе има состанок со челниците на Џенова за да потпише нов договор до јуни 2022 година“, стои во постот на Романо.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.