Аида Јеспика е модел, водител и една од најголемите звезди во Венецуела. Таа покрај телевизиската кариера е позната и по страста кон фудбалери.

Аида беше во врска со неколку фудбалери на Реал Мадрид и Барселона а најпозната беше по аферата со Месут Озил.

Аида денеска има 40 години , се уште не е во брак и ги заведува низ Шпанија.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.