Синиша Михајловиќ кој се опоравува од леукемија откри дека пред неколку години бил  да ја посети родната куќа во Хрватска. Поранешниот фудбалер  вели  дека морал да отиде во Борово со кумот и братот откако неколку дена ја сонувал куќата во која израснал. Тој реши да ги објави сликите на куршумот во неговата слика со братот како и тоа како изеледала неговата семејна куќа во село Борово во Хрватска

Кога отишол имал што да види, ќуката била минирана и уништена од страна на Стипе,  неговиот другар од детството.  Се виделе многу години подоцна и вели дека му простил.

Се видовме 2000 година во Загреб. Дојде во хотел и ме праша дали  знам. Ми призна дека ми ја запалил куќата, но оти ми ги спасил родителите. Му простив-раскажува Синиша.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.