Меси доаѓа во САД. Тој од следната сезона ќе настапува за Интер Мајами, клуб во кој еден од сопствениците е Дејвид Бекам.Тимот од Majaми игра на монтажен стадион кој прима 19.000 гледачи и на кој нема заштитна ограда.

Сепак газда Бекам доби дозвола за нов стадион кој ќе се вика „Мајами Фридом Парк“ кој ќе собира 25.000 гледачи но тој нема да биде готов уште две години.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.