Напаѓачот на француската репрезентација и Реал, Килијан Мбапе е подготвен да игра на секоја позиција во мадридскиот клуб.

– Подготвен сум да играм каде и да ме стави тренерот. Додека не сум во резервите, ќе се адаптирам на позициите (се смее), изјави Мбапе.

Реал Мадрид на 3 јуни објави за постигнувањето договор со 25-годишниот Французин.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.