Припадници на специјалните единици при Министерството на внатрешни работи ги изолираат полските навивачи во Градски парк со цел да не се дозволат евентуални „блиски“ средби со домашните фанови. Од МВР информираа дека е формиран посебен штаб кој ќе се грижи за мирот и редот пред и за време на фудбалскиот натпревар.

фото: независен

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.