Славниот Мурињо не беше задоволен од судењето на мечот од финалето на ЛЕ против Севиља.Жозе го чекаше Ентони Тејлор на паркингот во микс зоната за да му каже ова и в лице.

„Ова е еб*на срамота, човеку!“, му се пушти Мурињо на Ентони Тејлор.

Видете ја рекацијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.