Жозе Мурињо во свој стил го искоментира поразот на домашен терен од 0-1 од Лајпциг во Лигата на шампионите.

„Поразот е само 1-0. А, 1-0 е 1-0. Не е 10-0. Резултатот е отворен. Едноставно е. Нема да бидеме први кои ќе се борат и ќе бркаат негатива од еден гол на гостински терен. Можеби примивме еден гол, но ако дадеме еден, повторно работите се отворени. На денешната средба Ло Селсо беше одличен. Го чекаме реваншот“, изјави Мурињо

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.