Мурињо навистина е специјален.Што ветил навистина исполнува.Тој на мечот со Џенова на неговиот играч Афена Џано му вети патики што многу ги посакувал но му биле скапи бидејќи чинеле 800 евра.

Денеска Мурињо му ги донесе покаскуваните патики а играчот не можеше да ја скрие среќата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.