Фудбалскиот свет се простува од легендата Диего Армандо Марадона, кој денеска почина на 60-годишна возраст.

Меѓу првите што испратија последен поздрав беше Жозе Мурињо, кој на „Инстаграм“ напиша:

Дон Диего. Је*ига, друже, веќе ми недостигаш.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.