Жозе Мурињо веќе се подготвува за следната сезона, иако тековната не се знае дали и кога ќе продолжи. Во неговите планови се двајца играчи на Лацио кои се главни во битката за титулата со Јувентус.

Станува збор за Сергеј Милинковиќ-Савиќ и голманот Томаш Стракоши. Мурињо не е загрижен што станува збор за Србин и Албанец, бидејќи токму тие му се потребни да го нападне врвот на Премиер лигата.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.