Тотенхен на пенали се пласираше во следната рунда на Лига купот. На дуелот од осминафиналето на Лига купот се „закачија“ Мурињо и Лампард, Португалецот му порача на тренерот на Челси да „биде мирен“.

Скај Спорт објави видео во кое Мурињо му се обраќа на Лампард, му порачал дека постојано шета, очигледно Португалецот беше нервозен, тренерот на Челси постојано го бодри тимот покрај аут линијата и му одговори:

„Седни и ќути“ – порачал тренрот на Челси.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.