И градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски, со честитка за македонските фудбалери кои вечерва со победата над Исланд обезбедија бараж меч за пласман на Светско првенство.

Фудбалерите испишаа историја, остварен е сонот на многу генерации! Македонија ќе игра во мундијалскиот бараж за Светско првенство! Браво за фудбалерите, покажаа како се брани црвено-жолтиот дрес! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰 #ОдимеНаСветско, напиша МуцунскиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.