Поранешното момче на Јелена Карлеуша Огнен Врањеш заедно со неговиот брат се теретат дека претепале момче во еден Трговски центар во Бањалука.

На 13 септември ќе почне судењето а двајцата можат да заработат затворска казна до две години.

Браќате го претепале момчето кое било со девојата на подвижните скали од молот. Од ударот Душан се стркалал по скалите. со сршени ребра.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.