Играчот за врска на Реал Мадрид, Герет Бејл, кој игра за позајмица во Тотенхем, сè уште се бори да блесне во Англија. Според „Ас“, главниот тренер на Спарс, Жозе Мурињо е уморен од Велшанецот.

Бејл не добива голема минутажа во Тотенхем. На пример, во поразот од Челзи (0:1), Бејл беше единствениот напаѓач во тимот кој не влезе на теренот. Згора на тоа, на неколку минути пред крајот на натпреварот, играчот за врска го запре загревањето и седна на клупата.

Најверојатно, Тотенхем нема да го купи Бејл или да го продолжи договорот за позајмица. Фудбалерот најверојатно ќе се врати во Реал Мадрид летото 2021 година.

За потсетување, неговиот сегашен договор со мадридскиот клуб истекува во летото 2022 година.

Триесет и едногодишниот играч за врска оваа сезона одигра шест натпревари во Премиер лигата и постигна еден гол

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.