Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски со емотивен пост го најави историскиот прв натпревар на Европските првенства. Тој на неколку часа пред мечот со Австрија објави статус на „Фејсбук“ на кој им се заблагодари на македонските фудбалери.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.