Владата на Велика Британија ги предупреди своите граѓани да не патуваат во Приштина бидејќи се можни терористички напади.Следната недела Ангија игра против Косово во квалификацискиот натпревар и многу Британци се заинтересирани да дадат поддршка на својот национален тим.

Оние пак сепак ќе допатуваат се предупредуваат да избегнуваат јавни собири како и верски места, цркви и џамии.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.