И покрај тоа што на Максимир беше 2:2, сепак Динамо е голем фаворит вечерва од 21 часот против Шкупи, кој рака до срце вечерва ќе направи пеколна атмосфера.Се очекува на стадионот  20.000 фанови.

Тренерот на Чирчани Гоце Седлоски истакнува:

– Знаеме дека 2:2 не треба да не измами бидејќи пред нас е многу сериозен противник како Динамо Загреб, за кој знаеме што и како значи во европски рамки. Но, тоа значи и дека притисокот е врз нив и дека треба да го искористиме тоа. Веруваме во историска победа и пласман, но за да го постигнеме тоа потребна ни е поддршката од јавноста и нашите навивачи кои се дванаесетти играч.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.