Некогашната ѕвезда на Барселона, Роналдињо излезе од затвор, откако на почетокот на март заедно со својот брат влегоа во Парагвај со лажни документи.

Бразилецот првично доби казна од шест месеци, откако плати 1,3 милиони фунти го напушти затворот и се пресели во домашен притвор во еден тамошен хотел.

Телевизијата АБЦ вчера објави видео-запис од моментот кога судијата ги соопшти правилата пред да излезат од затвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.