Во завршницата од регуларниот дел на финалето на Европското првенство (ЕП) меѓу Италија и Англија се случи мала брканица на теренот кога влета еден навивач, а обезбедувањето едвај го запре.

Судијата Бјорн Кујперс мораше да почека додека обезбедувањето се мачеше да го запре младото момче, кое без маичка на себе трчаше и ги прескокнуваше редарите, кои на крајот сепак го фатија на теренот.

Презено од спорт1.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.