Германскиот шампион Баерн Минхен постојано се поврзува со звучни засилувања, а изинатиот период имаше шпекулации дека во блиска иднина може да го ангажира и Кристијано Роналдо, кој во моментов игра за Јувентус.

Но, новиот клупски претседател Херберт Хајнер изјавил дека не постои можност Португалецот да се пресели во Минхен.

– Многу имиња се поврзуваат со нас во медиумите и тоа е разбирливо. Но, што се однесува до Роналдо, тој трансфер е нереален бидејќи тој е премногу стар за нас – изјавил Хајнер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.