Тимот на Милан продолжи со своите добри настапи од почетокот на годината, откако оствари доцен успех против Удинезе со 3-2 на домашен терен во 20-то коло од Серија „А“.

Во херој за „росонерите“ се претвори напаѓачот Анте Ребиќ, кој се појави во игра по паузата и постигна два гола за триумфот на својот тим.

Така, Милан забележа трета последователна победа на сите турнири и се искачи на седмото место во пласманот со 28 поени, додека Удинезе ја завзема 13-та позиција со предност од 24 поени

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.