Милан продолжува со кризата. Новото засилување во тимот, Златан Ибрахимовиќ се чини не е доволно.Ибра влезе во второто полувреме но и тоа не помогна Миланезите да постигнат гол.Само 0-0 на Сан Сиро против Сампдорија. За гостите тоа е златен бод во борбата за опстанок, а за Милан чекор наназад во борбата за Лигата на шампионите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.