Имам леукемија, кога ми кажаа два дена седев со соба плачев и размислував.Целиот живот ми помина пред мене.Вака Синиша Михајловиќ ја почна прес конференцијата на која потврди дека боледува од оваа страшна болест.

Ја почитувам оваа болест и ќе се соочам со неа. Потребно е некое време да се излечи,но сигирно ќе победам во овој предизвик.Сигурно милевте дека ја сум еден од последните луѓе кои можат да се разболат. Тренирам, силен сум.На 28 февруари направив трстови и се беше во ред до мај. Не чуствував болка или замор. Никој од нас не мисли дека е неуништлив. Никој не мисли дека тоа може нему да му се случи но кога ќе се случи животот ви се менува за минута-раскажа Синиша.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.