Капитенот на аргентинската фудбалска репрезентација, Лионел Меси ги сподели своите впечатоци по победата над Боливија (2:1) во квалификациите на СП 2022 година.

-Одлична победа на висина каде што е секогаш тешко да се игра. Имаме уште многу работа, квалификациите штотуку започнаа. Многу сме задоволни од овие две победи. Напред Аргентина! – напиша Меси на Инстаграм.

Стадионот на репрезентацијата на Боливија се наоѓа на 3.600 метри надморска височина.

Претходно, Аргентинците го совладаа Еквадор (1:0

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.