Откако на 71-годишна возраст почина Дона Мигелина, мајката на легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо, стигна јавна подршка од сите страни.

Роналдињо доби поддршка од сите негови поранешни клубови и соиграчи, меѓу кои и од Лионел Меси.

Рони, немам зборови и не можам да верувам. Само ти посакуам да си многу силен, прегратка за целото твое семејство. Жал ми е, нека почива во мир – порача Меси.

Мигелина почина поради компликации предизвикани од корона вирусот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.