Манчестер сити синоќа го совлада Ливерпул со 2-1 во дербито на Премиерлигата и се врати во трката за титулата. Серхио Агуеро беше еден од најдобрите на теренот и стрелец на првиот гол за „граѓаните“.

По мечот, левиот бек на Сити, Бенџамин Менди, кој е повреден, објави фотографија на „Твитер“ на која го бакнува Аргентинецот, а напиша и интересна посвета на неа.

Те сакам повеќе од жена ти, напиша Французинот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.