Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед Ралф Рагник со победа го започна дебито на клупата.Како што е обичај во Велика Британија медиумите најмногу се интересираат за неговиот приватен живот на 63 годишниот Германец.

 

Па така „Сан“ дозна дека е во врска со мексиканската манекенка Флор. Ралф до 2017 година бил во брак со неговата средношколска љубов со која има два сина.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.